RMCF1206FTR249
Mfr.Part #
RMCF1206FTR249
Description
RES 0.249 OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
249 mOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%